FOTOHISTORIE MILEVSKA

Masarykova

2 komentáře

rok 1937

RYBNÍČEK KUKLÍK

Autor: Ladislav Novák
sbírka K. Reiniše
(KR)

Dnes již neexistující rybník Kuklík se nacházel přibližně v prostoru dnešního kruhového objezdu, tehdy na rohu mezi ulicemi Masarykova a Petrovická. Až do výstavby hřiště „Na tržišti“ v roce 1955 byl dějištěm oficiálních utkání milevských hokejistů. Na snímku je také vidět benzínová čerpací stanice před domem s nápisem Ladislav Novák (autor fotografie?).

  1. Karel Reiniš

    Tady jsem prožil mládí či dětství, kousek po pravé straně nahoru jsem se narodil v baráku č.p. 175, při bruslení či hokeji jsme v potravinách U Nováků nakupovali Pomo či zelenou limonádu, zelená 0.50 hal., Pomo bylo dražší, stálo 1 Kčs. A nebo dvou složkový šumák či mejdlíčko… foto je za války, ale za mého dětství to vypadalo úplně stejně… mohl bych o této lokalitě vyprávět …

  2. Karel Reiniš

    Kuklík ustoupil civilizaci, a to v roce 1970. Začal se zavážet. Do roku 1955 se na této přírodní ploše hrál milevský hokej.
    Tady mne naučila jako malého kluka slečna Bodláková bruslit … mimo jiné zde celodenní vstupné na bruslení stálo 30 haléřů. Staraly se tu o plochu včetně lajnování a opravy prken /mantinely/ tehdejší Komunální služby Milevsko.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *